O mně

O mně

Mgr. Renata Šopová

Jmenuji se Renata Šopová. V roce 2006 jsem začala studovat metodu, která se jmenuje kineziologie. Vedla mě k tomu zvědavost, snaha pomoci sama sobě a lidé kolem mně, kteří si mysleli, že mám pro tuto práci předpoklady. Já si to osobně nemyslela, protože jsem byla velmi racionální člověk, žila jsem normálním světským životem – živila jsem se zpěvem a mým cílem bylo u umění zůstat. Během roku jsem vystudovala 10.stupňů tohoto učení (šla jsem z kurzu do kurzu) a postupně jsem zjišťovala, že na tom „něco bude“ a že to opravdu funguje.

Studovat jakoukoliv „alternativní“ metodu znamená hlavně pracovat sám na sobě, protože během studia vše praktikujete na sobě, což je cesta velmi krásná, ale mnohdy trnitá a bolestivá. Dostáváte se do pravdy, do pravdy o sobě, o svých vzorcích, ve kterých žijete, poznáváte svoje bolesti, svoje nadání, svoje stíny, měníte se a hlavně vás to vede stále dál a dál. Absolvovala jsem nespočet seminářů, kurzů, terapií, začala pravidelně meditovat a načetla mnoho knih…prošla jsem různými fázemi během této práce na sobě a ještě určitě projdu, protože ve studiu stále pokračuji…

Nejsem zde, abych někomu něco kázala či ho o něčem přesvědčovala. Jsem hlavně průvodce, který pomáhá lidem poznávat jejich vlastní pravdu, rozkrývat příčiny jejich problémů a nesnází, uvolňovat bloky a hledat cestu, jak z toho ven.

Již 10 let dělám aktivně práci s klienty a stále mě to baví a naplňuje. Můj styl práce je velmi osobitý, protože se nerada držím jedné metody, používám to, co si myslím, že je pro mé klienty nejlepší a je nejefektivnější, často se držím hlavně intuitivního vedení co mám…

Jinak jsem šťastnou maminkou 7 letého synka Mikuláška a mám celkově velmi blízko k dětem (asi i proto jsem původně studovala pedagogické školy). Ve své poradně často pracuji s dětmi a myslím si, že kineziologie je velmi vhodná metoda na rozkrývání příčin nejrůznějších obtíží u dětí a prací s nimi. Také lektoruji s mojí skvělou kolegyní Kamilou Burdovou semináře, v současné době probíhají naše semináře U Džoudyho V Praze na I. P. Pavlova. Více o seminářích na (www.novyseminar.cz).  

Profesní vzdělání:

  • Střední pedagogická škola, obor předškolní a mimoškolní pedagogika
  • UJEP v Ústí nad Labem, pedagogická fakulta, obor učitelství pro 1.stupeň ZŠ.
  • 2006 – 2007: Studium Kineziologie-systém „One Brain“ dosažení 10.stupně
  • 2009 – 2010: Studium učení Jitky Fialové
  • 2010: Certified Angel Practitioner- kurz Charlse Virtue (syn Doreen Virtue)
  • 2011: Reiky I. stupeň
  • 2011: Havajské učení Hooponopono
  • 2014: Studium psychosomatiky Mudr. Jarmily Klímové a Mgr. Míši Fialové
  • 2017: Základní kurz aromaterapie