Nástrahy pozitivního myšlení

Nástrahy pozitivního myšlení

Ráda bych v tomto článku napsala pár řádek o pozitivním myšlení. V dnešní době o něm slyšíme velmi často. Jak máme myslet pozitivně a jak je to důležité. Ano, pokud začneme studovat vesmírné zákony, tak je naprosto nepopíratelné, že pozitivní myšlení má velký (pozitivní) dopad na náš život. Náš vnitřní svět odráží náš venkovní svět a naopak. Proto pokud jsme pozitivně naladění a myslíme pozitivně, tak se to prostě musí odrazit na našem životě. Přitahujeme do života zajímavé lidi, zkušenosti, zážitky atd.  Celkově se cítíme lépe a žije se nám lépe. Ale jak na to? Jsou zde značné nástrahy a o těch bych ráda psala.

  • Toto pozitivní myšlení musí být opravdové, vycházet z naší podstaty! Nedá se naprogramovat hlavou- že to tak chci a ono tomu hned tak bude.
  • Často tato naše snaha o stálou pozitivitu může vést do stavu, kdy se bojíme prožívat svoje „negativní emoce“. Přiznávat si jak mi je, prožívat a ventilovat svoje emoce (aniž bychom u toho někomu ubližovali) je velmi důležité a pro naše zdraví až nezbytné.
  • Naše snaha o pozitivní myšlení může vést do stavu, kdy o sobě můžeme začít pochybovat. „Vždyť se tak snažím a ono mi to nejde.“ ,,Afirmuji, myslím pozitivně a výsledky nikde.“,, To bude se mnou asi něco špatně!“ Přátelé určitě s vámi není něco špatně.

Co tedy s tím? Jak na pozitivní myšlení?

Jako první je důležitý náš záměr. Asi jako u všeho. Ujasnit si proč chci myslet pozitivně a rozhodnout se pro to. Někdy naše rozhodnutí-opakované rozhodnutí postačí a my se začneme zaměřovat spíše na to, co se daří, než na to co nejde. Většinou ale k pozitivnímu myšlení vede daleko, daleko delší cesta. Jak už jsem psala, nedá se to vynutit. Nejde totiž o povrch, ale o naší podstatu. Pokud máme v sobě plno strachů, bloků, traumat, nepravd a nevyřešených věcí, tak těžko můžeme myslet pozitivně.

Uvedu příklad: pokud jste celé dětství prožívali nedostatek, maminka šetřila každou korunu, dřela se, táta byl nemocný, na dovolenou nebylo atd.,tak těžko můžete myslet ohledně peněz pozitivně. Máte v sobě plno strachů, stresů a negací, které způsobují vaše negativní smyšlení o hojnosti. Vlastně je to všechno logické a vaše negativita je opodstatnělá, akorát už vám v přítomnosti neslouží.

Co tím chci říct?  Pozitivní myšlení je super, určitě je to můj cíl a cíl většiny lidí co na sobě pracují, ale mělo by to přijít zevnitř. Pokud na sobě pracuji, zpracovávám si stará zranění, křivdy, neodpuštění, hněv, bolesti, vracím se stále více k sobě, tak se postupně k tomuto pozitivnímu myšlení dopracuji. Přijde to samo. Nechci tím, říct,že se máte utápět v negativitě a vyžívat se v ní. Někdy když cítíte, že se stále v něčem utápíte, tak je dobré si říci „A dost“. Jen tím chci říct, že je potřeba jí dovnitř, do sebe a zkoumat podstatu věci. Někdy je zakopaný pes v minulosti, ovlivňuje nás to, co jsme prožili. Jindy se dostáváme do negací tím, že žijeme něco, co nám nevyhovuje a naše rozmrzelost-negativita nám dává jasně najevo, že je čas něco změnit atd., příčiny můžou být různé.

A co závěrem?

Zaměřujme se spíš na to hezké než na to ošklivé. Snažme se najít na všem a všech něco pozitivního. Radujme se z maličkostí, ze života, ale pokud to nejde, tak hledejme, kde to má příčinu a neosočujme sami sebe z toho, že jsme neschopní.

Přeji všem opravdovost, hravost a radost ze života.

S láskou Renata 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *